ISIDORUS kultura i media
Dzisiaj jest piątek, 19. lipca 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Wydarzenia kulturalne
Rozgłośnie radiowe
Telewizja
Internet
Powrót Powrót
Redaktor naczelny Portalu św. Izydora został laureatem konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Drukuj
czwartek, 2 czerwca 2011, 18:00
Dodał: Ewa Ratajczak (Ewita)
Redaktor naczelny Portalu św. Izydora - Tomasz A. Kaniewski, został laureatem konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 w kategorii "Informacje ze świata".


- Jak to się stało, że wziąłeś udział w konkursie na Dziennikarza Obywatelskiego 2010 roku?

- Oprócz pisanych przeze mnie artykułów i informacji na łamach Portalu św. Izydora, od czasu do czasu pisuję również w innych tzw. serwisach obywatelskich. Jednym z takich serwisów jest portal Wiadomosci24.pl . Pewnego dnia otrzymałem informację pocztą elektroniczną, że mój artykuł pt. "Praski sąd zarządził egzekucję mBanku w Czechach" został zaproponowany w konkursie na Dziennikarza Obywatelskiego 2010. Moim zadaniem w tym momencie było jedynie wyrażenie zgody na wzięcie udziału.

- Czy ciężko było zostać zwycięzcą?

- W kategorii "Informacje ze świata" udział w konkursie brało 38 różnych artykułów. To zadaniem Internautów i znajomych autora było ocenianie prac, które polegało na wysyłaniu SMSów z kodem przypisanym do poszczególnego artykułu. Swoje zwycięstwo zawdzięczam przede wszystkim swojej rodzinie i znajomym, którzy wsparli moją kandydaturę, za co pragnę Im z tego miejsca serdecznie podziękować.

- Jakie to uczucie zostać wyróżnionym spośród wielu dziennikarzy obywatelskich w Polsce?


- Trudno jest mówić o uczuciach związanych ze zwycięstwem w konkursie. Wyróżnienie to jest dla mnie na pewno zachętą do kontynuowania pracy dziennikarza w ramach dziennikarstwa obywatelskiego czy wolontaryjnego prowadzonego na łamach Portalu św. Izydora. Jest mi niezmiernie miło, że moja ponad 10 letnia praktyka dziennikarska została zauważona i doceniona. Nie zamierzam tego zmieniać i zabieram się do pracy nad kolejnymi artykułami.

- Czy jesteś w trakcie redagowania jakiegoś nowego materiału?


- Codziennie przez głowę przewija mi się wiele tematów, które chciałbym poruszyć w swoich artykułach. Kilka prac już w pewien sposób "dojrzewa" i oczekuje na końcową redakcję i publikację. Zapraszam do poszukiwania i czytania moich artykułów głównie na stronach Portalu św. Izydora.

- Dziękuję za rozmowę i życzę wielu kolejnych sukcesów w pracy dziennikarskiej.

- Dziękuję.Wiadomości24.pl to największy serwis tworzony przez dziennikarzy obywatelskich na polskim rynku. Już prawie 40 tys. osób zarejestrowało się w serwisie. Wiadomości24.pl to społeczność, którą tworzą nie tylko osoby piszące, ale także komentujące. Czytelników informacji przygotowywanych przez Autorów jest jeszcze więcej: mamy ponad milion realnych użytkowników! Decyzją Akademii Internetu Webstarfestival społecznościowy serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl został uznany za Stronę Roku 2009 w kategorii "Społeczność". W 2008 r. Wiadomości24.pl również otrzymały od Akademii Internetu statuetkę Webstarfestival w kategorii "Społeczność". Rok wcześniej serwis docenili internauci głosujący w konkursie Webstarfestival w kategorii “Media”, a w 2006 r., w tym samym konkursie, statuetkę otrzymaliśmy od Akademii Internetu w kategorii “Wiadomości i Informacje”. Wiadomości24.pl zajęły też pierwsze miejsce w kategorii serwisów ogólnoinformacyjnych w badaniach, jakie przeprowadziła w listopadzie 2007 agencja Symetria. Pod względem użyteczności i funkcjonalności Wiadomości24.pl wyprzedziły serwisy takie jak Gazeta.pl, Onet.pl czy Interia.pl.

Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02171492