ISIDORUS
ZOSTAŃ DZIENNIKARZEM - możesz rozpocząć swoją karierę dziennikarską od zaraz Drukuj
niedziela, 4 października 2009, 22:13
Dodał: (Admin)
Dziennikarz musi być człowiekiem otwartym na ludzi i świat, ciekawym wydarzeń, ciągle się uczącym i doskonalącym swój dziennikarski warsztat. Dzięki temu bowiem będzie mógł być profesjonalistą w tym co robi. Jeśli lubisz obserwować, pisać, fotografować, jesteś ciekawy otaczającego cię świata, potrafisz rozmawiać z ludźmi, dzielić się z innymi tym co ciekawego zaobserwowałeś w swoim otoczeniu, umiesz zbierać informacje i potrzebne materiały, jesteś obiektywny, rzetelny, dociekliwy to może warto byś został dziennikarzem.
Zgodnie z definicją dziennikarzem jest osoba, która przygotowuje materiały prasowe na zlecenie redakcji. Dziennikarz zbiera informacje o wydarzeniach i zjawiskach we współczesnym świecie i przekazuje je opinii publicznej w różnych formach. Jego rolą jest nie tylko relacjonowanie zdarzeń, które spotyka, ale także wyszukiwanie informacji i wydarzeń, które mogą zainteresować odbiorcę. Dziennikarz musi dobrze poznać zjawisko, które chce zrelacjonować, a jego przekaz – zgodnie z kodeksem etyki dziennikarskiej - musi być obiektywny.

Ważne byś nie bał się myśleć, pytać, obserwować, pisać, fotografować, wypowiadać. Ponieważ tym właśnie zajmuje się na co dzień dziennikarz. Już dziś możesz spróbować swoich sił i zacząć od pisania artykułów dla naszego Portalu Świętego Izydora. Pracujesz? Uczysz się? Masz rodzinę? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś został dziennikarzem. Wystarczy, że interesujesz się sprawami nas otaczającymi, codziennością, życiem w świecie religijnym i świeckim. Dzieje się coś ważnego? Interesującego? Bulwersującego? Napisz o tym i dodaj na Portalu Świętego Izydora. Zrobiłeś fotogalerię jakiegoś wydarzenia? Zamieść ją u nas! Promuj swoje nazwisko, pomysły i osiągnięcia. Pisz o wszystkim, o czym warto poinformować innych. Nie masz pomysłu na artykuł? Nie wiesz czy potrafisz? Zgłoś się do nas, to nie jest trudne, a może dać dużo satysfakcji. Portal Świętego Izydora - Patrona Internetu i Internautów jest wydawnictwem zarejestrowanym i jest własnością Stowarzyszenia Consociatio S. Isidori Hispalensis. Każda osoba chętna do współpracy z naszym Portalem otrzymuje legitymację prasową, dzięki której staje się prawdziwym dziennikarzem, reprezentuje nasz Portal w społeczeństwie jak również korzysta z wielu przyjemnych akcji w większości za darmo. Nie zwlekaj! Skontaktuj się z nami jeszcze dziś i rozpocznij życie dziennikarza.


Legitymacja dziennikarska Portalu Św. IzydoraPoszukujemy stażystów