ISIDORUS
Najczęściej popełniane błędy przy stole Drukuj
poniedziałek, 17 listopada 2008, 21:08
Dodał: Tomasz Adam Kaniewski (Kalasancjusz)
Na pewno nie jeden raz w swoim życiu zasiadaliśmy do stołu. Większość z nas miała nawet okazję zasiadać do wykwintnego i pięknie zastawionego stołu w doborowym towarzystwie. Nie zawsze jednak potrafimy się przy tym stole zachować. Poniżej zwracam uwagę na najczęściej popełniane błędy przy stole.

1. Zasiadanie do stołu - kiedy zasiadamy do stołu, powinniśmy delikatnie unieść krzesło do góry i wysunąć od stołu tak, abyśmy bez problemu mogli na nie usiąść. Kiedy siądziemy, nie przyciągajmy i nie szurajmy krzesłem tak, aby wszyscy nas słyszeli. 2. Opieranie łokci o stół - na stole możemy mieć oparte co najwyżej dłonie i nadgarstki. 3. Pochylanie głowy nad talerzem - podczas jedzenia powinniśmy siedzieć wyprostowani, a posiłek mają nam za zadanie dostarczyć do naszych ust sztućce. 4. Oblizywanie językiem sztućców po zjedzeniu posiłku - bez komentarza... Łyżeczka od herbaty czy kawy nie ma prawa trafić do naszych ust. 5. Odczytywanie lub pisanie SMSów - jeśli nawet oczekujemy na bardzo ważną wiadomość i możliwe, że właśnie ją otrzymaliśmy, nie powinniśmy jej odczytywać przy stole, lecz przeprosić i udać się na bok lub do innego pomieszczenia. 6. Czytanie gazety - czy stół z talerzami i potrawami to czytelnia? 7. "Znalazłem włosa (muchę) w zupie!" - nie obwieszczajmy takiej informacji wszystkim, ale dyskretnie usuńmy "obce ciało" z potrawy tak, aby innym nie obrzydzić jedzenia. 8. Poprawianie fryzury - z tym błędem często pojawiają się kobiety. Pamiętajmy, że do poprawiania fryzury bądź makijażu służą odpowiednie miejsca, np. łazienka. Powyżej wymieniłem tylko niektóre błędy, z którymi możemy spotkać się najczęściej. Życzę wielu miłych chwil spędzonych przy stole!

Jeżeli znasz jeszcze inne błędy, które często popełniamy przy stole, napisz nam o nich poniżej w komentarzu do tego artykułu. Dziękujemy!