ISIDORUS film i muzyka
Dzisiaj jest piątek, 19. lipca 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Film
Muzyka
Powrót Powrót
Don Bosco na DVD Drukuj
wtorek, 8 lipca 2008, 18:50
Dodał: Jan Lipšanský (honajz)
Vedle oficiálních vydavatelů DVD existují i menší firmy, které vydávají DVD řekněme jako bokovku. Třeba firma Bosco Media Centrum, o.p.s se soustředí na křesťanské filmy na DVD, jakým je kupř. právě tento recenzovaný snímek.


V produkci italské televize RAI natočil tento dvoudílný film (každý díl má kolem 98 minut) režisér Lodovico Gasparini, a je nutné pochválit i scenáristy (jichž je hned šest!), kterým se povedlo z větší části vyvarovat dojemných scén, plochého jednostranného vidění, a dokonce se nebojí i kritiky církevních hodnostářů, bez níž by životopis Dona Bosca nebyl úplný.

Pro ty, co nejsou v křesťanství moc zběhlí (i tací mezi námi žijí ;-)), tak jde o katolického kněze, který se začal věnovat v italském Turíně 19. století opuštěným dětem a zakládal pro ně útulky, hřiště, snažil se jim najít různé aktivity jako třeba divadlo... Z čehož posléze vznikl řád salesiánů, jenž působí i v naší republice. Ve svém úsilí měl podporu hlavně své matky, nadřízeným pak sem tam musel skládat účty, když je třeba nespravedlivě obviněn.

Pro Salesiány Dona Bosca film na dvou discích vydala právě společnost FMA. Každý disk obsahuje jeden díl filmu, obraz je ve formátu letterbox, ale i tak docela slušné kvality (na letterbox), zvuk je v původním italském znění, tak v českém dabingu v DD 2.0. Český dabing je však nepřirozeně hlasitý, až přebuzený, navíc překrývá ruchy v pozadí. K dispozici jsou i české titulky.

Jediným bonusem, jenž je nečekaně na obou discích (škoda nevyužité plochy druhého disku, kde se mohl objevit jiný dokument), je sestřih z návštěvy Pascuala Cháveze, hlavního představeného salesiánů, v České republice (6:56). Zas na druhou stranu jde o dobře střižený a živý dokument, jakých na DVD coby bonus vidíme pomálu.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.01579308