ISIDORUS o św. Izydorze
Dzisiaj jest poniedziałek, 15. lipca 2024    
św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Isidorus
O nas
Nasze dzieła
Dla prasy
Powrót Powrót
Aktualne patronaty Drukuj
sobota, 12 kwietnia 2008, 0:00
Dodał: (Admin)
Aktualnie Portal Świętego Izydora obejmuje swoim patronatem internetowym następujące wydarzenia:Książka: Pokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?

Pokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?Najnowsza książka Wydawnictwa JUT pt. Pokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra? nawiązuje swoją tematyką do książki pt. Zobaczyłem twarz diabła. Rozmowy z byłym egzorcystą, Marianem Matusikiem.

Więcej informacji o książce >>>
Targi dla Kościołów SACRO SILESIA odbędą w dniach 21-22 września 2013 roku w Centrum Targowo – Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu i są pierwszą tego typu imprezą w Polsce południowej.

Organizując wydarzenie jakim są Targi SACRO SILESIA chcemy ułatwić bezpośredni kontakt osób pełniących odpowiedzialną służbę zarządzania Parafią, oraz innych instytucji o charakterze religijnym z firmami specjalizującymi się w produktach i usługach dla obiektów sakralnych takich jak: projekty obiektów i zieleni wokół nich oraz ich finansowanie, najnowsze technologie i materiały budowlane, usługi konserwatorsko-remontowe, instalacje elektryczne, grzewcze, nagłośnieniowe, oświetleniowe, przeciwpożarowe i alarmowe, naczynia i sprzęty liturgiczne, konfesjonały, dzwony, organy, sztuka sakralna, sprzęt multimedialny, systemy informatyczne, dewocjonalia, wydawnictwa i turystykę religijną.

SACRO SILESIA to miejsce gdzie Odwiedzający będzie mógł znaleźć produkty i usługi poczynając od etapu projektowania poprzez liczne rozwiązania technologiczne wynikłe w trakcie budowy i remontów kościołów, parafii, domów rekolekcyjnych, a na wyposażeniu kończąc. Zakres tematyczny jest więc bardzo rozległy.Więcej informacji na stronie internetowej: www.sacrosilesia.pl


Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów
SACROEXPO 2013Data najbliższej edycji: 17-19 VI 2013

Więcej informacji na stronie internetowej www.sacroexpo.plZnajoma Polonia . com

W styczniu 2010 powstał pierwszy na świecie „Portal Polonii wierzącej, poszukującej Wartościowych Znajomości – www.znajomapolonia.com ” Portal przeznaczony jest dla Polonii zamieszkałej Kanadę, USA, Wielką Brytanię i Irlandię , starającej się żyć według wartości proponowanych przez Kościół Katolicki.

Aby móc korzystać z portalu trzeba spełnić 2 warunki, mieszkać na emigracji i starać się żyć według wartości proponowanych przez Kościół Katolicki. Dzięki portalowi, jego użytkownicy nie tylko będą mieli możliwość zwiększania grupy znajomych, ale przede wszystkim poznania tej jednej wybranej osoby, z którą będą mogli się związać na całe życie- podkreśla Kamil Orzeł, założyciel serwisu.

Jeśli więc szukasz Polaków żyjących poza Polską, a starającej się żyć według wartości proponowanych przez Kościół Katolicki, odwiedź koniecznie www.znajomapolonia.comPrzystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, celem prezentacji osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia.
Wzorem lat ubiegłych będziemy:

* świadczyć o spotkaniu z Jezusem,
* dzielić się chlebem i czasem,
* modlić się za potrzebujących,
* posługiwać sakramentem Pokuty i Pojednania (księża),
* rozmawiać z rówieśnikami.


PARAFIADA 2009

Współzawodnictwo parafiadowe oparte jest na zasadzie starogreckiej triady: stadion-teatr-świątynia i szczegółowych regulaminów. Jest ono realizowane zgodnie z parafiadową triadą, rozpoczynając od społeczności lokalnej (szkoła, klub, dom dziecka zawsze w łączności z parafią), poprzez imprezy regionalne (diecezjalne), aż do finałów krajowych i międzynarodowych tworząc system współzawodnictwa parafiadowego.


Logo Spotkań Młodzieży
Logo Spotkań Młodzieży
Lednica 2000


Powołaniem spotkań lednickich jest przeżycie bogactwa wiary i kultury chrześcijańskiej dzięki przywołaniu bogatej symboliki - miejsca i czasu, ale również i tej zawartej w tradycji biblijnej oraz faktów składających się na narodową tożsamość naszej wiary. Obecność relikwii Świętego Wojciecha, wykonanie pieśni "Bogurodzica" wobec obrazu Matki Boskiej Jamneńskiej -Matki Niezawodnej Nadziei , wsparte obecnością Prymasa Polski i biskupów zwraca uwagę uczestników nabożeństwa od korzeni, poprzez działalność Kościoła w stronę poszukiwanej Prawdy, którą jest Bóg. Wielość wątków i ponadczasowość to obok charakterystycznych oraz często niekonwencjonalnych środków wyrazu najważniejsze cechy, które czynią z Lednicy zjawisko bez precedensu.

>>> Dział Specjalny o "Ogólnopolskich Spotkaniach Młodzieży - Lednica 2000" <<<Patronat Medialny Portalu św. Izydora: LEDNICA 6.06.2009

V Kiermasz Wydawców Katolickich
29 - 30 maja 2009 r.


Podziękowanie
Podziękowanie

To wielkie święto książki skierowane jest do różnorodnych grup odbiorców. Począwszy od uczniów, którym stworzona zostanie doskonała okazja do łączenia edukacji szkolnej z edukacją kulturalną, tym samym możliwość wykształcania u najmłodszych potrzeby uczestnictwa w kulturze oraz rozwijanie potrzeb i zainteresowań; poprzez studentów, którzy poszukując swoich pasji, znajdą dla siebie odpowiednią literaturę. Organizatorzy pragną zaprezentować młodemu pokoleniu, przyzwyczajonemu w dzisiejszych czasach do multimedialnego przekazu, wartość kultury literatury w sposób atrakcyjny. Rynek książki katolickiej to ponad 10% całego rynku wydawniczego, dlatego Kiermasz stwarza również możliwość spotkania środowisk bibliotekarzy, wydawców i autorów, co może zaowocować nawiązaniem nowych atrakcyjnych kontaktów handlowych lokalnych przedsiębiorców dając im szansę na większy rozkwit oraz poszerzenie swojej oferty handlowej.


Piąta edycja Konkursu Papieskiego dla młodzieży ponadgimnazjalnejWięcej informacji o konkursie >>>


Oficjalna strona konkursu: www.konkurspapieski.pl
*** *** *** *** ***

Logo Kiermaszu
Logo Kiermaszu

IV Kiermasz Wydawców Katolickich
30 maja – 1 czerwca 2008 r.
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach, ul. Jordana 18


Więcej o Kiermaszu przeczytasz tutajLogo Targów
Logo Targów
SacroExpo
Targi Kielce zapraszają na IX Międzynarodową Wystawę Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO, która odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2008.
SacroExpo
SacroExpo
Targi Kielce

Na targach SACROEXPO swoją ofertę przedstawiają firmy architektoniczne, wnętrzarskie i budowlane. Zaprezentują one najnowsze rozwiązania dotyczące budowy obiektów sakralnych, ich wyposażenia oraz elementów dekoracyjnych i konserwatorskich. Uczestnicy targów mogą się zapoznać z najnowszymi technologiami projektowania i utrzymania zieleni wokół kościołów, renowacji świątyń lub ich adaptacji w szczególnych warunkach SACROEXPO przestrzennych. Podczas wystawy można obejrzeć ciekawe aranżacje architektoniczne wnętrz, w tym projekty oświetlenia i nagłośnienia kościołów, dewocjonalia, szaty i naczynia liturgiczne, systemy informatyczne i archiwistyczne dla kościołów, witraże i rzeźby, Zaprezentowana będzie również literatura religijna oraz materiały multimedialne służące edukacji i ewangelizacji. Na targach swoje oferty przedstawiają także biura pielgrzymkowe. Wystawie wyrobów wyposażenia kościelnego oraz sztuki sakralnej towarzyszą ponadto warsztaty i konferencje naukowe.

Portal już po raz drugi obejmuje swoim patronatem medialnym Międzynarodową Wystawę SacroExpo.

Oficjalna strona SacroExpo - www.sacroexpo.pl


*** *** *** *** ***


Logo
Logo
Parafiada 2008

Portal św. Izydora po raz drugi obejmuje swoim patronatem informacyjnym w tym roku już 20-tą jubileuszową Parafiadę.

Więcej informacji o finale XX Edycji Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży:

Jubileuszowa Parafiada
Oficjalna strona Parafiady - www.parafiada.pl

*** *** *** *** ***
Portal dołączył do Partnerów MIVA Polska.

Celem działania MIVA Polska jest pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu oraz ujednolicenie różnych działań w tym zakresie na terenie kraju. MIVA Polska działa jako agenda Komisji Episkopatu ds. Misji.

Więcej informacji o organizacji:

MIVA POLSKA

*** *** *** *** ***

Jeśli chcesz, aby Portal Świętego Izydora objął swoim Patronatem również organizowane przez Ciebie wydarzenie kulturalne, akcję lub wydanie książki, skontaktuj się z Redakcją.

Więcej informacji o Patronatach:

Patronat medialny - informacje
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02416205