ISIDORUS o św. Izydorze
Dzisiaj jest sobota, 22. czerwca 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Isidorus
O nas
Nasze dzieła
Dla prasy
Powrót Powrót
"Boże Młyny" - krzyże i kapliczki przydrożne na pograniczu kudowsko-nachodzkim Drukuj
sobota, 2 maja 2009, 17:19
Dodał: Tomasz Adam Kaniewski (Kalasancjusz)
"Boże Młyny" - krzyże i kapliczki przydrożne na pograniczu kudowsko-nachodzkim to wystawa zorganizowana przez ks. prof. Tadeusza Fitycha, który odkrywał te ładniejsze i brzydsze, jak również te na głównych placach jak i te zapomniane kapliczki i krzyże przydrożne, wykonując jednocześnie dokumentację fotograficzną i opisową.

Okładka Katalogu Wystawy
Okładka Katalogu Wystawy
Boże Młyny 2009
Wystawa została uroczyście otwarta 1. maja b.r. w Pijalni Wód Mineralnych w Parku Zdrojowym w miejscowości Kudowa-Zdrój. Relacja z wystawy znajduje się na Portalu św. Izydora - http://www.isidorus.net/show/news,393,KudowaZdroj_Boze_Mlyny_miela_wolno_ale_dokladnie

Celami przedsięwzięcia są:

* złożenie hołdu Janowi Pawłowi II, przy szlaku turystycznym z Jego imieniem (znajduje się tam wiele kapliczek), z okazji czwartej rocznicy odejścia do Domu Ojca oraz z racji inauguracji sezonu turystyczno-pielgrzymkowego 2009
* inwentaryzacja, kompleksowa informacja m.in. poprzez wydanie książki-albumu na rzecz tożsamości miasta i rozwoju turystyki kulturowej
* opracowanie programów z myślą o rewitalizacji oraz ratowaniu zniszczonych krzyży i kapliczek przydrożnych

Wystawa będzie otwarta do 31 maja w Kudowie-Zdroju w godzinach 8:00 - 20:00, po czym odwiedzi szereg miast polskich i czeskich. O terminach wystaw w innych miastach będziemy informować.

Instytucje i osoby zainteresowane umieszczeniem wystawy w swoim ośrodku kulturalnym, muzeum, kościele itp. proszone są o kontakt z Biurem Wystawy "Boże Młyny" - biuro@boze-mlyny.eu . Jednocześnie informujemy, iż wystawa została sporządzona tak, aby nie dotyczyła tylko i wyłącznie mieszkańców Kudowy i okolic, ale z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych tematyką kapliczek, krzyży przydrożnych i znaków wiary.

Ponadto został wydany specjalny "Katalog wystawy", w którym zostały zamieszczone wszystkie zdjęcia z wystawy wraz ze szczegółowymi opisami, tabelami i historią. Katalog można nabyć na Portalu Świętego Izydora - www.isidorus.net oraz w sklepiku św. Izydora - www.sklep.isidorus.net . Całkowity dochód ze sprzedaży katalogu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów związanych z wystawą oraz odrestaurowanie kapliczek.

Realizacja tak wielkiego dzieła wymaga znacznych środków finansowych. Dlatego nasze Stowarzyszenie postanowiło poprzeć inicjatywę ks. prof. Tadeusza Fitycha i razem z Księdzem Profesorem wystąpić do Państwa o dary finansowe na organizację tej wystawy za pośrednictwem konta bankowego naszego Stowarzyszenia. Zapewnia to powodzenie ważnego dzieła i pokrycie kosztów za pośrednictwem księgowości naszego Stowarzyszenia. Ofiarodawcy proszeni są o kierowanie darów pieniężnych na konto bankowe Stowarzyszenia nr konta 73 1600 1156 0004 0601 7389 6080 Fortis Bank oddział we Wrocławiu z koniecznym dopiskiem : "Na wystawę Boże Młyny".

Otrzymane dary zostaną rzetelnie zaksięgowane, jako dary na rozwój kultury i dziedzictwa narodowego i prawidłowo rozliczone. Istnieje możliwość zaprezentowania Ofiarodawcy na tablicy sponsorów Wystawy.

W przypadku chęci otrzymania dodatkowych informacji o wystawie, zainteresowania sponsoringiem itp. prosimy o kontakt.


KONTAKT:

Biuro Wystawy "Boże Młyny"
skr. poczt. 59
57-350 Kudowa-Zdrój

tel. 074 / 662 20 01
e-mail: biuro@boze-mlyny.eu
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02505803