ISIDORUS kultura i media
Dzisiaj jest sobota, 13. lipca 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Wydarzenia kulturalne
Rozgłośnie radiowe
Telewizja
Internet
Powrót Powrót
Katolickie Radio Rodzina Rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej Drukuj
piątek, 11 kwietnia 2008, 1:34
Dodał: (Admin)
Od 1993 roku z urokliwego zakątka Wrocławia na Ostrowie Tumskim nadaje swój program Katolickie Radio Rodzina Rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej. Rozgłośnia powstała z inicjatywy katolików świeckich, inspirowanych przez Krzysztofa Dracza, których zapał i pomysł spodobał się ks. Henrykowi kard. Gulbinowiczowi. Metropolita Wrocławski udzielił dla tego trudnego wezwania błogosławieństwa i rozpoczęły się prace zmierzające do uruchomienia rozgłośni.

Logo Radia Rodzina
Logo Radia Rodzina
Wrocław

16 października 1993 roku, w rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II i liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi patronki Archidiecezji Wrocławskiej, Radio Rodzina nadało swoją pierwszą audycję. I tak rozpoczął się okres działania radia pod kierownictwem ks. Mirosława Drzewieckiego. Od 1998 roku dekretem Metropolity Wrocławskiego mianowany dyrektorem rozgłośni został ks. Cezary Chwilczyński oraz manager Janusz Telejko.

Szczególny moment w historii stacji to uruchomienie w 1999 roku nowego nadajnika na wieży kościoła garnizonowego pod wezwaniem św. Elżbiety we Wrocławiu. W lutym tegoż roku Radio Rodzina rozpoczęło nadawanie codziennych transmisji Mszy św. z katedry wrocławskiej. Te dwa fakty spowodowały znaczne zwiększenie słuchalności stacji, której dziś słucha blisko 80 tys. wiernych słuchaczy. W marcu 1999 roku radio rozpoczęło regularne wizyty w parafiach Archidiecezji Wrocławskiej. W ramach tych wizyt transmitowana jest bezpośrednio Msza Święta, prowadzone rozmowy z duszpasterzami i przedstawicielami wspólnot parafialnych. Do tej pory przeprowadzono już blisko 150 takich odwiedzin. Podczas transmisji Radio Rodzina otwiera się na problemy lokalnych wspólnot parafialnych i samorządowych. Ludzie mówią o sprawach, które zwykle są poza zasięgiem zainteresowania stacji komercyjnych.

W 2001 roku rozgłośnia otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nową koncesję oraz uznana została za nadawcę społecznego. Ks. Henryk kard. Gulbinowicz w październiku 2002 roku dokonał uroczystego otwarcia nowego studia emisyjnego. Rozgłośnia zakupiła nowoczesny cyfrowy stół emisyjny, który jest podstawowym elementem technicznym funkcjonowania stacji radiowej.

Kolejnym milowym krokiem w historii rozgłośni było uruchomienie przez ks. Henryka kard. Gulbinowicza w dniu 21 września 2003 roku radiowej strony internetowej. Pod adresem www.radiorodzina.pl można uzyskać podstawowe informacje o radiu a internauci z całego świata mogą słuchać naszego programu.


Posłuchaj radia w Internecie:

posłuchaj w WinAmp


Strona internetowa rozgłośni:

www.radiorodzina.pl


Propozycje rozgłośni:

Codzienna transmisja mszy św. z katedry we Wrocławiu - 18:30 (niedziela - 10:00)

Codzienna modlitwa Anioł Pański - 12:00 (od 11:50 przyjmowanie intencji od słuchaczy)

Koronka do Miłosierdzia Bożego - 15:00

Katechizm Poręczny - ks. Piotr Pawlukiewicz - wtorek, 21:30
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03392195