ISIDORUS wydawnictwa
Dzisiaj jest sobota, 22. czerwca 2024    
Logowanie | RejestracjaIndeks książek wg autorów Zabawka BogaPokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?7 Tajemnic Spowiedzi SentencjeCzwarta tajemnica Fatimska?Europo nie możesz żyć bez BogaKomentarz do ksiąg Nowego TestamentuKomentarz do ksiąg Starego TestamentuKomentarz do EwangeliiZobacz pozostałe WydawnictwaRafael TYNIEC WAM Wyd. Karmelitów Bosych ZnakZobacz pozostałe Księgarnie internetoweGloria24.plZobacz pozostałe Księgarnie w miastachCzęstochowa Bydgoszcz Gniezno Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Powrót PowrótWYDAWNICTWO KARMELITÓW BOSYCH

WYDAWNICTWO KARMELITÓW BOSYCH

Po okresie upadku, kasat Zakonów i zniszczeń w dobie rozbiorów Polski, wskrzeszona Prowincja Karmelitów Bosych pod wezwaniem Ducha Świętego podjęła decyzję założenia wydawnictwa karmelitańskiego. Dnia 5 lipca 1927 roku o. Wilhelm od św. Alberta (Lechner), generał Zakonu, zatwierdził jego powstanie. Celem Wydawnictwa było pobudzenie czytelników do postępu w modlitwie i świętości oraz zjednoczenie ich węzłem braterstwa w jednej rodzinie karmelitańskiej pod opieką Matki Bożej Szkaplerznej. Rozwój działalności wydawniczej karmelitów bosych zahamowany został przez II wojnę światową oraz powojenne represje komunistyczne. Po zmianach ustrojowych w 1989 r. również Wydawnictwo Karmelitów Bosych poczuło „oddech wolności”, co też można zauważyć w znacznym zwiększeniu ilości wydawanych tytułów. W 1994 Wydawnictwo przeniosło swą siedzibę do nowo wybudowanego budynku na ul. Glogera w Krakowie, gdzie oprócz redakcji i administracji znajdują się również drukarnia i magazyny. Obecnie dyrektorem Wydawnictwa jest o. Andrzej Gbur OCD.

Wydawnictwo Karmelitów Bosych w Krakowie w swojej 75-letniej działalności wydało 577 pozycji książkowych i pism periodycznych o łącznym nakładzie ponad trzy miliony egzemplarzy. Pozwala to wnioskować, że wywarło ono znaczny wpływ na rozwój kultury duchowej Kościoła w Polsce. Wydawnictwo udostępniło i ukazało najcenniejsze skarby literatury ascetycznej i mistycznej, przede wszystkim z zakresu duchowości karmelitańskiej, a w ten sposób przyczyniło się do rozwoju i pogłębienia życia duchowego Polaków.


Dane teleadresowe:
Z. Glogera 5
31-222 Kraków (Polska)
Telefon: +48 012 416 85 00
Fax: +48 12 416 85 02
Web: www.wkb.krakow.pl
E-mail: wydawnictwo@wkb.krakow.pl
Nowości wydawnicze
Elizeusz Bagiński OCD "Wiara Świadków Jehowy nie prowadzi do zbawienia"

Elizeusz Bagiński OCD
"Wiara Świadków Jehowy nie prowadzi do zbawienia"

Cena: 10.70 zł
Elizeusz Bagiński OCD "Świadkowie Jehowy od wewnątrz"

Elizeusz Bagiński OCD
"Świadkowie Jehowy od wewnątrz"

Cena: 8.00 zł
Elizeusz Bagiński OCD "Co katolik powinien wiedzieć o świadkach Jehowy?"

Elizeusz Bagiński OCD
"Co katolik powinien wiedzieć o świadkach Jehowy?"

Cena: 14.90 zł

Opracowanie - Szczepan T. Praśkiewicz OCD - "Święty Rafał Kalinowski wzorem i patronem współczesnego człowieka"Teologia życia modlitwy - "Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej"Maximiliano Herraiz Garcia OCD - "Droga Doświadczenia"

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02982902