ISIDORUS wydawnictwa
Dzisiaj jest sobota, 22. czerwca 2024    
Logowanie | RejestracjaIndeks książek wg autorów Zabawka BogaPokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?7 Tajemnic Spowiedzi SentencjeCzwarta tajemnica Fatimska?Europo nie możesz żyć bez BogaKomentarz do ksiąg Nowego TestamentuKomentarz do ksiąg Starego TestamentuKomentarz do EwangeliiZobacz pozostałe WydawnictwaRafael TYNIEC WAM Wyd. Karmelitów Bosych ZnakZobacz pozostałe Księgarnie internetoweGloria24.plZobacz pozostałe Księgarnie w miastachCzęstochowa Bydgoszcz Gniezno Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Powrót PowrótSpołeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o.

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o.

ZNAK to wydawnictwo z tradycjami. Od 1959 r. książki Karola Wojtyły, Josepha Ratzingera, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, ks. Józefa Tischnera, Thomasa Mertona, Normana Daviesa, Seamusa Heaneya, Józefa Czapskiego, Umberto Eco, Josifa Brodskiego, ks. Jana Twardowskiego i innych głośnych autorów były wydarzeniami intelektualnymi wielkiej wagi, wpisując się trwale do kanonu kultury. To samo powiedzieć można o wielu zeszytach miesięcznika "Znak", przynoszących pogłębioną refleksję o stanie kultury współczesnej, o tradycji, o Polsce i Kościele.

ZNAK to nie tylko dom wydawniczy: to również środowisko, związane blisko z "Tygodnikiem Powszechnym", z krakowskimi uczelniami, zwłaszcza z Uniwersytetem Jagiellońskim, z Kościołem krakowskim, a także z kręgami politycznymi o rodowodzie solidarnościowym. W okresie reżimu komunistycznego Znak - jego wydawnictwa, środowisko i koło poselskie - był wyspą istniejącej legalnie, choć symbolicznej opozycji i starał się być rzecznikiem szerokich społecznych dążeń do wolności słowa, swobód obywatelskich i demokracji.

ZNAK działa jednak nade wszystko na polu kultury: proponuje czytelnikom to, co w kulturze polskiej i europejskiej najlepsze, a zarazem daje rozeznanie wśród splątanych ścieżek dzisiejszego świata. Stąd serie popularyzatorskie, a także książki o mechanizmach wolnego rynku i zasadach państwa demokratycznego. W ofercie Znaku obok najwybitniejszych klasycznych dzieł filozoficznych czy teologicznych można znaleźć błyskotliwe eseje i literaturę zdolną zaspokoić nie tylko wyrafinowane gusta, lecz również przynieść rozrywkę w najlepszym gatunku.


Dane teleadresowe:
Kościuszki 37
30-105 Kraków (Polska)
Telefon: +48 12 61 99 500
Fax: +48 12 61 99 502
Web: www.znak.com.pl
E-mail: redakcja@znak.com.pl
Nowości wydawnicze
Peter Seewald "Światłość świata"

Peter Seewald
"Światłość świata"

Cena: 29,90 zł
Szymon Hołownia "Kościół dla średnio zaawansowanych"

Szymon Hołownia
"Kościół dla średnio zaawansowanych"

Cena: 29,90 zł
Jaroslav Hašek "Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej"

Jaroslav Hašek
"Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej"

Cena: 59,90 zł

Piotr Śliwiński, Dominika Kozłowska, Łukasz Kozłowski - "Reguły życia. W rodzinie i zakonie"Nęcek Robert, ks. - "Kardynał Stanisław Dziwisz. Nadzieje i niepokoje. O myśli społecznej Kościoła"Praca zbiorowa - "Credo. Symbol wspólnej wiary"Anselm Grün - "Sakramenty"Ian Fleming - "Casino Royale"Bond Michael - "Paddington tu i teraz"Dzedzej Piotr, ks. - "Porzucone sutanny. Opowieści byłych księży"Nicholls Sally - "Olivier i zeszyt z marzeniami"Walcott Derek - "Mapa Nowego Świata. Wybór wierszy"Matka Teresa z Kalkuty - "Pójdź, bądź moim światłem. Prywatne pisma „Świętej z Kalkuty”"Janosch - "WIELKI ATLAS MAŁEGO TYGRYSKA"Ojciec Leon Knabit OSB, Justyna Kiliańczyk-Zięba - "DLA DZIECI O MSZY ŚWIĘTEJ"Piotr Jordan Śliwiński OFMCap - "GRZECHY W KRATKĘ"Christopher Jamison OSB - "ODNALEŹĆ SCHRONIENIE"

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02870893