ISIDORUS nowości wydawnicze
Dzisiaj jest piątek, 19. lipca 2024    
Logowanie | RejestracjaIndeks książek wg autorów Zabawka BogaPokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?7 Tajemnic Spowiedzi SentencjeCzwarta tajemnica Fatimska?Europo nie możesz żyć bez BogaKomentarz do ksiąg Nowego TestamentuKomentarz do ksiąg Starego TestamentuKomentarz do EwangeliiZobacz pozostałe WydawnictwaRafael TYNIEC WAM Wyd. Karmelitów Bosych ZnakZobacz pozostałe Księgarnie internetoweGloria24.plZobacz pozostałe Księgarnie w miastachCzęstochowa Bydgoszcz Gniezno Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Powrót Powrót
Lipšanský Jan: "Na obranu katolíků"
Kliknij na obrazku

Úvahy a črty v tomto sborníku na nejen katolická, ale i všeobecně křesťanská či pouze humanistická témata vznikaly v delším časovém období. Proto některé z nich odkazují na věci minulé, jako například jistou reality show v jedné české komerční televizi. Stejně tak, pokud se mluví o dříve vydaných zákonech a politických krocích. Přesto hlavní myšlenka každé jednotlivé úvahy má co říci i po delší době – ona reality show se dá zaměnit za jakoukoliv jinou, na názvu a televizní stanici nezáleží, zákony občas mívají i delší platnost než jeden rok.

Druhým možným problémem této sbírky je fakt, že se kniha dělí na dvě nestejnorodé části. Zatímco ta první je určena tradičněji smýšlejícím věřícím, druhá se zaměřuje na mladší čtenáře, pro které nejsou pojmy z oblasti moderních technologií žádnou záhadou, ale naopak denně a běžně používanou praxí. Čímž samozřejmě není řečeno, že první skupina nemůže nalézt zajímavý článek ve druhé části knihy, a naopak.

Některé z úvah jste mohli číst na křesťanských internetových serverech, včetně Isidorus.net. Dvě z nich dokonce slyšet v nedělním bloku Křesťan a svět na Rádiu Vatikán.

Třetí část knihy pak tvoří úvahy o propojení filmu a víry – autor má totiž k filmařině hodně blízko a patří k jeho srdcovým záležitostem, a možná, že některé texty budou zajímavé i pro čtenáře.

A konečně závěr je pak odlehčenější pro všechny čtenářské skupiny, přece jen člověk není živ pouze ze ctnostných myšlenek...

Tytuł: Na obranu katolíků
Autor: Lipšanský Jan
Wydawnictwo: Jan Lipšanský
ISBN: 978-80-254-2132-1
Oprawa: brožovaná
Stron: 106
Format: A5
Cena: 70 Kč
Informacje dodatkowe: Sborník úvah

 Ocena: 3.0/5 Głosów: 6588 

Zamów wybraną pozycję!
Recenzje czytelników
Napisz recenzję
Aby dodać recenzję, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Jakub - 3.6.2008
Četl jsem již hodně fejetonů a úvah p.Lipšanského a jsem přesvědčen, že táto knížka určíte najde místo v knihovně nejen křesťana ale každého přemýšlejícího člověka.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.01537895