ISIDORUS prasówka
Dzisiaj jest poniedziałek, 15. lipca 2024    
św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z dzienników
Z tygodników
Z miesięczników
Z dwumiesięczników
Z kwartalników
Powrót Powrót
Miesięcznik "Różaniec" proponuje w październiku: Drukuj
czwartek, 25 września 2008, 9:35
Dodał: (Admin)
„Służebnica Pańska została Panią i Królową po to, by być Królową naszych serc. Jej królowanie ma zawsze i niezmiennie wymiar macierzyński” – powiedział ks. abp Henryk Hoser SAC, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, w homilii z okazji koronacji figury Matki Bożej w Loretto 7 września 2008 roku. To wydarzenie jest powodem wielkiej radości dla wszystkich czcicieli Matki Bożej Loretańskiej. Świadczy o tym, że dzieło, zapoczątkowane przez bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego nieustannie się rozwija.

Miesięcznik Różaniec
Miesięcznik Różaniec
Październik 2008
W najnowszym „Różańcu” znajdziecie obszerną relację z uroczystości, a ponadto wiele zdjęć, świadectw oraz homilię Księdza Arcybiskupa. Z tej okazji „Różaniec” ma 8 stron więcej.

Poza tym polecamy szczególnie:

* „Pochodzę z małej miejscowości, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą. W moim domu rodzinnym relacje sąsiedzkie były po prostu częścią życia” – wspomina Katarzyna Jarosz w świadectwie pt. Na sąsiada można liczyć.
* „Zarówno rodzina, jak i parafia niosą w sobie olbrzymi potencjał wiary, zaangażowania, wzajemnej współpracy i pomocy, służby i autorytetu” – o potrzebie przenikania się środowiska rodzinnego i parafialnego pisze ks. Mariusz Pohl.
* „Od 30 lat znajdujemy we wspólnocie Domowego Kościoła potrzebną pomoc do budowania więzi z Bogiem i ze sobą w małżeństwie” – wyznają w pouczającym świadectwie Elżbieta i Lech Polakiewiczowie.
* „Z różańcem w ręku wyruszyłam w kolejnych tajemnicach na pielgrzymkę wiary. (…) Zauważyłam, że coś się dzieje z moją rodziną… Zaczęliśmy rozumieć się z mężem,
a w rodzinie zapanował spokój” – pisze Pani Ania w głębokim i bardzo ciekawym świadectwie.
* „Wy, którzy urodziliście się w religii chrześcijańskiej, nie zdajecie sobie sprawy z łaski, jaką otrzymaliście; ale kto, tak jak ja, doszedł do progów wiary po udręce całych lat, ceni więcej ten dar i odczuwa w pełni radość z tego, że jest chrześcijaninem” – słowami konwertyty Izraela Zolli, niegdyś naczelnego rabina Rzymu, rozpoczyna ks. Józef Orchowski interesującą opowieść o jego nawróceniu.

Ponadto w „Różańcu” jak zwykle poruszające świadectwa, konferencja formacyjna, rozważanie na pierwszą sobotę miesiąca, rozważania różańcowe Aleksandry Nalewaj, komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca ks. Jarosława Kodzi… A co jeszcze? Przekonajcie się! Serdecznie zapraszamy do lektury!„Różaniec” dostępny jest w sklepach sieci EMPiK, księgarniach katolickich.
Prenumeratę miesięcznika można zamówićw Wydawnictwie Sióstr Loretanek:
Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20
tel. (22) 673 58 39; e-mail: prenumerata@loretanki.pl
www.loretanki.pl


Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03087401